Szukam chłopaka – 5 wskazówek, które musisz znać!

Kiedy wchodzimy w wyszukiwarkę i wpisujemy frazę „szukam..” dobry wujek google od razu podpowiada nam zwrot „szukam chłopaka”. Jest to jednoznaczne, z tym że fraza ta jest bardzo często wpisywana w wyszukiwarki. Czyżby kobiety coraz częściej szukały mężczyzn w internecie?

szukam chłopakaJak znaleźć chłopaka i nie dać się zwariować? Czy spotkanie miłości w realnym świecie w czasach tindera ma jeszcze szansę bytu? Co jest dla nas lepsze podryw w realu czy w internecie?

Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Szukam chłopaka: internet vs real

Zgodnie z rozwojem internetu i jego możliwości, nikogo nie dziwi obecność portali randkowych.
Nie uważam, żeby to był zły pomysł wręcz przeciwnie to całkiem dobry pomysł i nowe doświadczenie.
Portale randkowe oferują szereg możliwości, aby jak najłatwiej było nam znaleźć drugą połówkę.
Dopasowania cech charakteru, upodobań, warunków fizycznych czy wykształcenia. Można stwierdzić,
że portale
robią za nas całą robotę. Odnajdują odpowiednią osobę, a my sprawdzamy, czy na pewno nam pasuje.
Jeśli nie szukamy dalej.
Dzisiaj jednak skupimy się na tym, jak odnaleźć bratnią duszę w realnym świecie. Jest to dla niektórych zadanie nieco trudniejsze i bardziej czasochłonne niż siedzenie nocami przed laptopem. Mimo wszystko oba sposoby mają swoje plusy i minusy w nawiązywaniu relacji.

Jak znaleźć chłopaka i nie zwariować?

Zapomnijmy o staroświeckich poglądach, że damie nie wypada. Bo to mężczyzna ma o nią zabiegać i koniec kropka. Czasy się zmieniły, nie żyjemy w średniowieczu, a kobieta ma takie samo prawo do podrywania mężczyzn, jak oni  kobiet.

Czas poszukiwania księcia z bajki minął bezpowrotnie, więc pora skupić się na realnych wartościach

Zacznij poszukiwania

Wiem, co masz na myśli. Nie, nie masz sobie do czoła przykleić kartki z napisem „szukam chłopaka” i ustawić się w środku miasta. Choć nie powiem, przez chwilę przeszło mi przez myśl, że to mogłoby być całkiem ciekawe doświadczenie. Na początek, jednak spróbuj czegoś łatwiejszego. Określ profil chłopaka, jakiego szukasz. Wypisz sobie najbardziej pożądane cechy na kartce i przeanalizuj je raz jeszcze, czy to na pewno wartości, których oczekujesz. Oczywiście jeśli zamierzasz wypisać „samochód, własne M4 i d$lary na koncie” to polecam wystawić ogłoszenie w zakładce matrymonialne. Tworząc profil chłopaka, powinnaś skupić się raczej na głębszych wartościach. Wygląd też jest ważny, ale nie pisz „brzydki” i „ładny”, takie porównania zostawmy dziewczynkom w gimnazjum.

Wyjdź z domu

To najważniejszy krok, znajdź miejsca, w których możesz poznać ciekawe osoby. Opcji jest bardzo dużo: park, deptak w centrum miasta, siłownia, basen, kawiarenki, puby, dyskoteki. Choć ostatnia opcja jest najmniej ciekawa, nie oszukujmy się w takich miejscach, najczęściej ludzie szukają przygód na jedną noc, a nie miłości.

Nawiąż kontakt wzrokowy

Znalazłaś dobre miejsce, potencjalny obiekt Twoich westchnień i co dalej? Spraw, aby wasze spojrzenia od czasu do czasu się spotkały. Jeśli on je odwzajemnia, z równą chęcią co Ty, masz zielone światło, by wystartować z rozmową.

Jak zacząć rozmowę?

To zależy od Twojej kreatywności i miejsca, w którym się znajdujecie. Jeśli jesteście na siłowni, poproś go o pomoc w doborze ćwiczenia bądź o zaprezentowanie poprawnej techniki ćwiczeń. Faceci to lubią, mogą się wtedy wykazać, a Ty przy okazji połechcesz jego ego. Jeśli to kawiarnia zapytaj jaką kawę poleca, a nawet zaproponuj jej wspólne wypicie.

Bądź naturalna, bądź sobą!

Kokietuj, flirtuj, rozmawiaj, śmiej się. Baw się tym, przecież nie masz być spięta jak na policyjnym przesłuchaniu. Nie bój się rozpocząć rozmowy, jako pierwsza. Nie dostaniesz kary „bo rozmawiałaś z tym chłopcem”. Dużo się uśmiechaj, mężczyźni lubią kobiecy uśmiech bardziej niż „cycki” i „tyłek”.

To tylko kilka wskazówek w wątku ogromnym jak Ocean Atlantycki. Pamiętaj jednak, aby przede wszystkim być sobą. Naturalność (fizyczna, w rozmowie czy zachowaniu) kręci facetów bardziej niż wypacykowana barbie z silikonowym biustem.

Bądź sobą, bądź kreatywna i odważna

Dzięki temu, że kontrolujesz sytuację, masz wpływ na to, jakiego kandydata sobie wybierzesz.


psychologia relacji

 

 

 

 

Paulina Brillowska
Specjalistka ds. psychologii relacji damsko-męskich

 

Uważasz, że znalazłaś/znalazłeś tutaj wartościową wiedzę? Sądzisz, że to wszystko faktycznie może Ci pomóc? Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Poczytaj o 30-dniowym kursie, gdzie możesz zdobyć dużo więcej tak samo użytecznej wiedzy!

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: