Czego poszukujemy kiedy chodzi o relacje damsko-męskie?

Prawdziwy cel poszukiwań

relacje damsko-męskieCzego tak naprawdę poszukują kobiety kiedy chodzi o relacje damsko-męskie? Czy tego samego co mężczyźni spodziewają się znaleźć w relacji z kobietami?  Wydawać by się mogło, że to pytania retoryczne, które wielokrotnie zadawane, nie doczekają się znalezienia jednej wiążącej, deklaratywnej odpowiedzi. I można by również pomyśleć, że nic w tym niezwykłego bo przecież ilu ludzi, tyle różnych potrzeb, idei, pomysłów, oczekiwań, doświadczeń czy planów. Mam rację?

Nic bardziej BŁĘDNEGO!

Bardzo łatwo jest odpowiedzieć na to pytanie. To oczywista oczywistość, bo przecież człowiek z zasady nie jest przystosowany do życia w samotności. Każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka a dokładniej jego zainteresowania, akceptacji, rozmów, wspólnie spędzonego czasu, planów, miłości, bliskości, dotyku i oczywiście seksu. Sprawia to, że relacje damsko-męskie są niezwykle ważnym aspektem życia człowieka. Śmiem również twierdzić, że każdy z nas potrzebuje dokładnie tego samego, różni nas jedynie intensywność i kolejność zaspokajania tych potrzeb.

Kolejność i intensywność – czyli o różnicach płci

Kobiety mówiąc relacje damsko-męskie, myślą o tym że: w pierwszej kolejności potrzebują zainteresowania, chcą rozmawiać o wszystkim i o „niczym”, spędzać z mężczyzną dużo czasu, dobrze go poznać, zobaczyć jak się zachowuje w wielu ważnych dla nich sytuacjach, przedstawić go przyjaciołom (ot, tak by zweryfikować  w grupie bliskich czy kandydat „wpasuje się” w potrzeby kobiety, o których przyjaciele przecież wiedzą najwięcej). Jest im to niezbędne, by zbudować więź opartą na bliskości i poczuciu bezpieczeństwa, by móc pójść o krok dalej i zaangażować uczucia i w konsekwencji – swoją fizyczność.

Podczas gdy mężczyźni zaczynają podobnie jak kobiety od zainteresowania, niejednokrotnie lubią spędzać czas w towarzystwie partnerki, choć czas rozmów minimalizują na korzyść flirtu, dotyku i fizyczności, bo ta stanowi dla nich jeden z ważniejszych aspektów, kiedy chodzi o relacje damsko-męskie. Wcale nie mają potrzeby czekać, testować, przechodzić przez kolejne etapy wtajemniczenia, by pójść z kobietą do łóżka. Miłość i zaangażowanie pojawia się wtedy, gdy mężczyzna zaczyna się czuć komfortowo na każdej ważnej dla niego płaszczyźnie relacji z kobietą (czuje się akceptowany, atrakcyjny, potrzebny i wie, że jest dla kobiety fantastycznym kochankiem).

Czy jest w tym coś złego?

relacje damsko-męskieJestem przekonana, że absolutnie nie. Nie zapominajmy, że jesteśmy przecież takimi samymi ludźmi… po prostu nieco inaczej skonstruowanymi. Budowa naszych priorytetów, kiedy mamy na myśli relacje damsko-męskie, bierze się między innymi z wychowania.

Doskonale wiemy przecież, że od dzieciństwa dziewczynkom wszczepiało się stereotypy rodem z jaskini praczłowieka, że mają być miłe, grzeczne, że ich rola w rodzinie to bycie kucharką, sprzątaczką, opiekunką rodzinnego ogniska, podczas gdy chłopców uczyło się samodzielności, bycia twardym mężczyzną, sięgania po więcej i wyżej, by utrzymać rodzinę. O uczuciach, emocjach, sposobach zaspokajania potrzeb nie było mowy. Niejednokrotnie okazywanie uczuć czy mówienie o potrzebach emocjonalnych traktowane było jako słabość, a nawet niedostosowanie społeczne.

To są relacje damsko-męskie? Smutny obrazek, prawda?

Na szczęście nasza świadomość problemu się zmienia. Dobra wiadomość jest taka, że skutecznie nad tym pracujemy. Dostosowujemy wychowanie dzieci do dzisiejszego świata. Świata szybkiego, bardzo ekspresyjnego, kolorowego, przede wszystkim otwartego na komunikowanie potrzeb, okazywanie uczuć i emocji, zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Coraz więcej uwagi przykładamy do tego, aby zajrzeć w siebie nieco głębiej, mówić o tym, doświadczać, szukać inspiracji u innych, zgłębiać tajniki budujące relacje damsko-męskie, śmielej podejmować próby, by ostatecznie znacznie lepiej zaspokajać potrzeby i realizować pragnienia zarówno nasze jak i naszych partnerów.

I róbmy to dalej, Kochani! Bo analiza informacji, jakich dostarczają relacje damsko-męskie to fantastyczna droga prowadząca do kompromisu (wzajemnego zaspokojenia) potrzeb obu płci!

 


relacje damsko-męskie

 

 

 

 

 

Ewelina Nicka
Trenerka, Specjalistka ds. relacji damsko-męskich

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, poznać tajemną wiedzę, która umożliwia odnalezienie osoby dokładnie takiej z jaką związek będzie idealny kliknij poniżej i przekonaj się jak wiele możesz się dowiedzieć.

7 thoughts on “Czego poszukujemy kiedy chodzi o relacje damsko-męskie?

  • Jakie to prawdziwe! ” każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka….każdy chce być po prostu kochany…. tak ten świat jest skonstruowany. Życzę Wam wszystkim fantastycznego partnera / partnerki!! i dużo MIŁOŚCI!

  • Ciężko byłoby funkcjonować bez drugiego człowieka. I nie mówię tutaj o fizyczności, ale o takim psychicznym poczuciu, ze jednak ktoś jest, wysłucha, pomarudzi.Szukanie zatem osoby, z którą chcemy dzielić naszą codzienność i z którą dobrze będzie nam się ją dzielić jest całkowicie naturalne.

  • Zdecydowanie można się zgodzić z autorką.. odzwierciedla właściwie to o czym głęboko myślimy do czego tak właściwie dążymy. Więc nie oszukujmy się i mówmy otwarcie czego chcemy. Bo czym jest brak bliskiej osoby domyślam się, że każdy z nas wie…

  • Bardzo dobre spostrzeżenia. Ostatnio ciagle słyszę od przyjaciółek, że spotkanie jakiegoś sensownego mężczyzny graniczy z cudem. Mam tu na myśli takiego faceta, który oprócz sexu miałby ochotę na np. założenie rodziny a nie tylko chwilę zabawy bez zobowiązań. Masz jakieś rady gdzie takiego znaleść?

  • Agata, dziękuję za super pytanie! Oczywiście, takich fajnych facetów można spotkać na naszych szkoleniach i spotkaniach jakie organizujemy. Trafiają do nas ludzie, którzy poważnie myślą o poszukiwaniu swojej drugiej połówki 🙂 A dodatkowo już niedługo dostarczymy Wam mnóstwo inspiracji i pomysłów na poznawanie fajnych facetów 🙂 Tymczasem zapraszamy do lektury 🙂 https://www.facebook.com/JakPoderwacMezczyzne

  • Bardzo ciekawa analiza – sam w życiu bym tego tak nie zbadał, być może dlatego, że jestem facetem :P. Dla mnie w związku najważniejsze jest to, aby dana osoba dawała mi poczucie tego, że jestem kochany – to daje niesamowicie duzo energii – AŻ CHCE SIĘ ŻYĆ I NIE STRASZNE NIC !!!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: