Portal Randkowy – czy to dobre miejsce do szukania miłości w sieci???

Portal Randkowy – to stare możliwości w nowej odsłonie. Czy rzeczywiście tak skuteczne?

portal randkowy     Większość metod i sposobów szukania wymarzonego partnera można by porównać z hipermarketem (jest duży wybór, lecz czasem znajdziesz wszystko, a czasem nic). Porównanie ze sklepem jest tutaj celowe. Portal randkowy jest jak specjalistyczny sklep internetowy, gdzie główną ofertę stanowią ludzie. Nie ma się co obrażać za to porównanie, należy raczej podejść do tego z dystansem, a mądrze wykorzystując możliwości i wprowadzając odrobinę marketingu, odnieść niezaprzeczalny sukces. Analogia do sklepu jest tu oczywista: dajemy swoje zdjęcia, opisy, cechy, charakterystykę, po to by inni mogli precyzyjnie nas znaleźć, ocenić, a my oczywiście ich. Dzięki rozbudowanemu profilowi jaki może mieć każdy użytkownik portalu dowiadujemy się wiele o interesującej nas osobie, widzimy jej zdjęcia, możemy przeczytać, jak wiele nas łączy lub dzieli. Mamy możliwość napisania do niej wiadomości lub rozmowy w formie czatu. To bardzo dużo – większość z tych rzeczy jest prawie niemożliwa na tym etapie w świecie realnym.

      I będzie to tylko wirtualna znajomość, jeśli ktoś w ogóle nie wie, co zrobić dalej. Wirtualny jest w tym przypadku tylko sposób szukania i pierwszy kontakt, a dalej poznawanie drugiej osoby powinno być jak najbardziej realne. Zaproponuj rozmowę telefoniczną, potem spotkanie na kawę czy spacer. I dalej działaj tak samo jak w każdym innym przypadku poznania osoby nie tylko przez internet.

     Życzę Ci, byś spotkał odpowiednią osobę jak najszybciej (precyzyjne poszukiwania zwiększają tę szansę), ale uzbrój się także w cierpliwość – czasem może być to kilka randek, nierzadko kilkadziesiąt, a w skrajnych przypadkach kilkaset. Zatem kiedy odniesiesz sukces i poznasz odpowiednią osobę? Jeśli się nie poddasz i będziesz szukał do skutku. Pamiętaj, że poddanie się nic nie daje, zyskasz tylko tyle, co i tak masz, czyli nic.

Portal randkowy – jakie są minusy?

     Przeciwnicy tej metody poznawania za minusy podają fakt, że osoby na portalach często koloryzują odnośnie opisu własnej osoby, oszukują lub szukają przygód. Cóż, zdarzają się i takie przypadki, tylko czy w innych formach poznawania jest inaczej? Czy jeśli poznamy kogoś w realnym świecie, nawet za pośrednictwem znajomych, to mamy 100% gwarancję, że ta osoba nas nie oszukuje? Że nie myśli o nas w kategorii “szybkiej znajomości”? Że nie koloryzuje? Albo co gorsza, że nas nie wykorzysta?

W każdym jednym przypadku, niezależnie od tego, gdzie poznajemy nową osobę, należy zachować pewną czujność i starać się jak najlepiej poznać, zweryfikować, dowiedzieć się wszystkiego, co dla nas ważne. Zawsze istnieje ryzyko trafienia na kogoś nieodpowiedniego i zawsze istnieje szansa na spotkanie osoby wartościowej. Po kilku spotkaniach sam lub sama zaczniesz odróżniać powoli te osoby i szybko rozpoznawać ich intencje.

Portal randkowy nie działa!

     Są i takie głosy, że portale randkowe nie działają, że to nierealne by tam kogoś poznać. Wrócę do analogii do sklepu. Wyobraź sobie duży sklep, w którym sprzedają się tysiące artykułów dziennie. Wyobraź sobie teraz dwa kartony soku: pierwszy ma piękne opakowanie, wyraźne, czytelne napisy, podany dokładny skład, krótką notatkę o właściwościach witamin w nim zawartych, stoi na głównej półce, na widoku, ma fajne hasło reklamowe. Wiele osób sięga po ten sok i go kupuje. Jest też drugi sok, skład ma podobny i smakuje podobnie, ale ma szare opakowanie, rozmazane zdjęcie, nieczytelne napisy, brak mu reklamowego hasła, nie napisany jest skład ani inne szczegóły. Do tego stoi gdzieś na samym dole, za innymi sokami, zupełnie nie wyróżnia się i nie widać go, a przez to nikt go nie kupuje.

     Dokładnie takim samym sklepem jest portal randkowy. Przewija się przez niego ogrom „klientów” i nie są oni w stanie zauważyć każdego „produktu”. Wybierają zatem te, które od razu rzucają się w oczy, które „widać”, a reszta pozostaje niezauważona. To nie jest kwestia tego, że portale randkowe nie działają. Można nawet powiedzieć, że dobrze przygotowany i zorganizowany portal randkowy nie ma nic wspólnego z tym, czy będziesz mieć randki czy nie. Nie ma nic wspólnego, ponieważ daje Ci tylko możliwości a to od Ciebie zależy, czy je wykorzystasz czy nie. Osoby, które nie uzupełniają opisów (lub piszą „jestem jaki jestem” lub inne tego typu głupoty), nie wypełniają danych, dają jedno niewyraźne zdjęcie albo wcale zazwyczaj narzekają najbardziej, że „portal randkowy nie działa”. Mam nadzieję, że dość dobitnie wytłumaczyłem Ci o co chodzi.

     Jeśli chcesz dowiedzieć się jak maksymalnie i skutecznie wykorzystać portal randkowy – zobacz artykuł: ANALIZA profilu na portalu randkowym. Jeśli zastosujesz się do zawartych tam porad z pewnością ilość Twoich randek wzrośnie.

Portale randkowe – jakie mają plusy?

     Wróćmy jednak do samych portali randkowych i przyjrzyjmy się ich plusom, które są duże i wyraźne. Przede wszystkim są tam w zdecydowanej większości osoby samotne, szukające swojej połówki. Nikogo nie dziwi, że rozmowy często zaczynają się od tematu związku, czy szukania życiowego partnera (a spróbuj zagaić do kogoś na ulicy: “Przepraszam, czy jest Pani samotna?”).

     Na dobrych i dużych portalach masz ogromny wybór osób szukających, liczby przekraczają nawet milion. Możesz zawęzić krąg poszukiwań, wykorzystując wyszukiwarkę i zaznaczając tylko opcje, które są Twoimi wymaganiami, które są dla Ciebie priorytetowe. Prawdopodobnie będzie co najmniej kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób spełniających te wymagania. Popatrz – jeśli wciąż masz do wyboru znacznie więcej osób, niż jesteś w stanie realnie poznać, a każda z nich spełnia Twoje podstawowe wymagania, to szansa znalezienia kogoś naprawdę odpowiedniego znacznie rośnie.

A magia? Czy zniknie?

Portal Randkowy

    Oczywiście niektórzy mogą zarzucić, ze w ten sposób zabija się całą magię, tajemniczość, dreszczyk emocji. Zapewniam, że nie. Różnica w porównaniu do realnego, przypadkowego poznania polega tylko na tym, że wiemy o danej osobie więcej lub mogliśmy z nią wymienić kilka wiadomości. Zapewniam, że dreszczyk emocji przed pierwszym telefonem będzie, zdenerwowanie i adrenalina przed pierwszym spotkaniem również. Niepewność? A jakże – w końcu pomimo wcześniejszego kontaktu, czy wiedzy o tej osobie, to spotkanie realne z nią i tak jest PIERWSZE. A magia? Jeśli wybrałeś odpowiednią kobietę lub wybrałaś TEGO mężczyznę, to gwarantuję, że magia będzie silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

     Dam Ci pewien przykład.

     Poznajesz kogoś przypadkowo, powiedzmy w dyskotece. Emocje niesamowite, podoba Ci się na maxa, normalnie od razu widzisz siebie z tą osobą do końca życia. Miłość od pierwszego wejrzenia, masz wrażenie po zachowaniu tej osoby, że odwzajemniona. Tańczycie, przytulacie się, mmmm… pocałunek… Ciąg dalszy też jest równie ciekawy… I teraz:
Wersja 1: po wspólnie spędzonej nocy ta osoba nie odbiera telefonów…
Wersja 2: kontynuujecie znajomość, ale niestety z dnia na dzień dowiadujesz się coraz gorszych rzeczy o tej osobie (np. pali, ma długi, nieślubne dziecko, jest bezrobotna, nie potrafi się zachować, ma zupełnie inną wizję życia, jest w trakcie rozwodu, ale jeszcze mieszka z mężem, żoną, itp.)…
Wersja 3: osoba poznana jest w związku małżeńskim…
Wersja 4: poznana osoba jest w Twoim mieście tylko przejazdem, a tak naprawdę to mieszka na stałe w… Anglii, Afryce, Grenlandii… To chyba nie ma już znaczenia…
Wersja 5: chętnie by się spotykała, ale nie myśli o stałym związku, czy np. rodzinie…

Wersja 6: żyjecie długo i szczęśliwie.

     Ostatnia wersja oczywiście również jest możliwa, ale trafienie na przypadkową osobę, która idealnie do nas pasuje? Szanse obstawiałbym co najmniej na 1:300 a może nawet do 500. Często nic z tego nie wychodzi, a jeśli się rzeczywiście zakochasz i jesteś z daną, zupełnie różną od Ciebie, osobą, to może być to związek bez przyszłości lub znajomość, w której po prostu będziesz się męczyć.

Gdzie zatem jest różnica?

     Gdzie tkwi zasadnicza różnica w poznaniu osoby przez portal randkowy? Przecież tak samo możesz umówić się z nią w dyskotece, może być tak samo nastrojowo i mało tego – też możesz się zakochać nawet od pierwszego wejrzenia. Jednak w tym przypadku spotykasz się z osobą, która spełnia Twoje oczekiwania, czyli nawiązując do powyższych przykładów: nie pali, nie ma żony ani męża, ani dzieci (jeśli nie chcesz), mieszka w Twoim mieście, ma podobne do Ciebie zainteresowania, szuka stałego związku, chce założyć rodzinę. Jak myślisz? Czy jeśli zdarzy Ci się zakochać w takiej osobie, masz większe szanse na udany związek? Pytanie retoryczne oczywiście.

     Oczywiście, ta osoba mogła Ciebie oszukać i wszystkie dane na portalu mogły być nieprawdziwe, ale to raczej rzadkie przypadki. Ja spotkałem się z próbą naciągania faktów lub kłamstwa dwa razy na kilkaset, natomiast znacznie więcej spotkań było z osobami, które były dokładnie takie, za jakie się podawały na swoich profilach (w końcu one też chcą spotkać się realnie i zdają sobie sprawę, że każde kłamstwo i tak wyjdzie).

Kolejny plus

     Portal randkowy i kolejny, bardzo duży plus, za to, że na portalach masz dostęp do setek, a nawet tysięcy osób jednocześnie, co jest zupełnie niemożliwe w świecie realnym. Możesz nawiązać kontakt z kilkoma, kilkunastoma osobami jednocześnie i wybrać jedną, dwie czy trzy z którymi spotkasz się na żywo. Nie sugeruję tylko kopiowania tej samej wiadomości do wszystkich, jak leci. To się daje wyczuć i zdecydowanie zniechęci do kontaktu z Tobą. Ale to już temat na kolejną poradę.

     Nawet tylko po samych atutach, które wymieniłem, dałbym portalom ocenę: 97:100 (97 na 100 osób, to potencjalni kandydaci dla Ciebie), przy założeniu, że dwie osoby już znalazły kogoś dla siebie w międzyczasie, a jedna zapomniała hasła do logowania. Oczywiście to nie 97 osób ze stu, które będą idealne dla Ciebie, lecz takie, które będą zainteresowane poznaniem kogoś.

Portal randkowy – ma jeszcze jakieś zalety?Poradnik dla Singli GRATIS

     Kolejna zaleta – nawet jeśli w pierwszym momencie przejrzysz wszystkie interesujące Cię profile użytkowników i nie znajdziesz tam nikogo dla siebie, to każdego dnia przybywają tam nowe osoby. Zatem jeśli nie dziś, to może jutro, czy za tydzień, ale na pewno kogoś poznasz. O tym, jak to robić skutecznie dowiesz się w kolejnych moich poradach. Jeśli chcesz wiedzieć już teraz, to zapraszam do lektury poradnika “3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość”, której jestem współautorem. Znajdziesz tam autentyczną historię pary, która poznała się na portalu randkowym oraz 38 porad, które pomogą Ci znaleźć kogoś dla siebie. Książkę znajdziesz w dobrych księgarniach i w sieci. Drugą pozycją, która może Ci pomóc, i to bezpłatną, jest PORADNIK dla SINGLI, przedstawiający 14 sposobów jak szukać wymarzonego partnera.

Portal Randkowy – jaki wybrać?

     Jaki portal randkowy wybrać? Dobre pytanie, cieszę się, że je zadałeś 😉 Wybór jest dość duży. Zdecydowanie nie ograniczałbym się do jednego portalu, lecz korzystał co najmniej z dwóch czy trzech. Opłaty za ich użytkowanie są bardzo niewielkie, więc nawet jeśli łącznie będzie to koszt 30 czy 40 zł miesięcznie, to chyba warto, biorąc pod uwagę fakt, po co się tam zapisujesz. W Polsce zdecydowany prym wiedzie Sympatia, Sympatia Plus, My Dwoje i eDarling. Godne uwagi są też Badoo, Przeznaczeni, Swatka, Be2, Dopasowani i inne. I pomimo, że sam współpracuję z trzema pierwszymi, to jednak nie polecę Ci żadnego konkretnego portalu.

Każdy ma pewne plusy i minusy, każdy ma jakąś cechę, która może Ci odpowiadać szczególnie. Jedne mają lepsze wyszukiwarki, inne więcej użytkowników, jedne możliwość rozbudowanego profilu, a inne bardzo wygodny czat. Możesz oczywiście kierować się rankingami bądź opiniami użytkowników, ale to może być bardzo mylące – najlepiej sprawdzić samemu. Osoby, które były na nieudanej randce, napiszą opinię, że portal jest do niczego, osoby, które znalazły połówkę, napiszą, że super. Jak widzisz punkt widzenia zależy od… wyników. Nie oceniając żadnego. Powiem Ci tylko tyle: korzystałem z 5 portali – działa każdy. Oczywiście więcej poznanych osób było tam, gdzie w ogóle było więcej użytkowników, ale na każdym portalu udało mi się kogoś poznać, nawiązać znajomość, przyjaźń, a nawet związek.eDarling PL

Na koniec dobra rada

      Pomimo tego, że uważam portal randkowy za najlepszą i najskuteczniejszą formę szukania swojej drugiej połówki, to jednak nie ograniczaj się tylko do tego sposobu. Dlaczego? Powód jest prosty. Najlepszym sposobem na znalezienie wymarzonego partnera, jest mnóstwo sposobów. Portale randkowe skupiają ogromną liczbę singli, ale nie wszystkich. Może się zdarzyć, że Twój idealny przyszły partner lub partnerka nie trafili jeszcze na portal randkowy, być może oni wybrali inną formę poszukiwań. Dlatego Ty również nie zawężaj sobie możliwości i szukaj wszędzie, gdzie po prostu można poznawać nowych ludzi.

     Dodatkowo polecam Ci gorąco szkolenia dla singli, które prowadzę i na których przekazuję całą swoją wiedzę, nie tylko na temat portali randkowych, ale również rozwoju osobistego, który jest niezbędny, nie tylko by znaleźć miłość, ale również by utrzymać szczęśliwy, partnerski związek. Wszystkie szkolenia znajdziesz TUTAJ. A jeśli interesuje Cię specjalna wersja kursu online znaleźć da się ją tutaj dla Pań, a tutaj dla Panów.

Adam JakubiakAdamJakubiak
Dating Coach, Trener Motywacyjny
info@TrenerMotywacyjny.pl

www.TrenerMotywacyjny.pl

 

www.PoradnikDlaSingli.pl
www.Wyzwanie365.pl

2 thoughts on “Portal Randkowy – czy to dobre miejsce do szukania miłości w sieci???

  • Zgadzam się z tym, co tu przeczytałam, w wielu byłam zarejestrowana, ale np. nie opłacałam konta, żałując pieniędzy. Bez specjalnego efektu 😞
    Lecz po dwudniowym szkoleniu (17-18.IX.2016r. ZakochajmyPolskę) w Warszawie, które brawurowo poprowadził Adam Jakubiak (DZIĘKI MU ZA TO 🙂 -wiem, że trzeba korzystać ze wszystkich możliwości jakie dają portale (ale po opłacie konta), to są małe pieniądze -w porównaniu z biurami matrymonialnymi- a daje to możliwość szybszego szukania partnera i dokładnie takiego, jakiego chcę znaleźć… dlatego też niezwłocznie wykupiłam konto w jednym z nich i…. muszę przyznać Adamowi rację 🙂 TO JEST TO !! Korzystam ze wszystkiego, co oferuje portal i szukam, szukam… i nawiązuję znajomości nie zrażając się tym, że jeszcze nie znalazłam partnera. Wiem, że kiedyś na pewno go znajdę, takiego jakiego sobie wymarzyłam. Wiem, że wiara czyni cuda 🙂 Szukałam również p r z y j a c i e l a (ktoś powie, że nie wierzy w przyjaźń damsko-męską… ja po szkoleniu uwierzyłam, to jest możliwe :)) Znalazłam fajnego kolegę, który mieszka w moim mieście i znajomość z nim jest zaczątkiem przyjaźni. Poznałam też innego -z którym w przyszłym sezonie będę jeździć na wycieczki rowerowe 🙂 To dopiero początek moich poszukiwań, kto wie, kogo w nim jeszcze poznam ? Na szkoleniu dowiedziałam się, by nie szukać połowicznie i byle jak :(tak robiłam do tej pory i nic z tego nie wynikło) teraz robię to dokładniej i jestem zadowolona.
    Fajnie, że mogę korzystać z rad Adama. Czytam polecone przez niego książki. Są takie ciekawe… Nawet zapisałam się na następne szkolenie (9-11.XII. w Warszawie). Chcę tam znów być, poczuć tę wspaniałą atmosferę i nauczyć się więcej.
    Kto wie, może spotkamy się jeśli też zapiszesz się na to szkolenie :)?

  • Mam podobne doświadczenie z portalami płatnymi. Na początku sceptycznie do nich podchodziłam, jednak z biegiem czasu zauważyłam, że tak naprawdę opłata, przynajmniej w moim przypadku, jest czymś pozytywnym i tak naprawdę zaletą portalu. Jak już ktoś wykupi abonament, to znaczy, że rzeczywiście chce na nim być, a nie zakłada konta dla żartów, czy żeby się po prostu pobawić. Opłata jest takim w pewnym sensie sitkiem, które przesiewa tych mniej zainteresowanych poszukiwaniem na serio. Jak już założyłam konto na mydwoje, nie miałam wątpliwości, że muszę po prostu wykupić abonament i dzięki temu będę mogła korzystać z wszystkich funkcji portalu. I zdecydowanie tego teraz nie żałuję. A jak ktoś nie chce płacić, to jest mnóstwo darmowych portali, tylko już trochę trudniej na nich, przynajmniej tak mi się wydaje, znaleźć kogoś sensownego… Dlatego uważam, że opłaty na takich portalach nie są niczym złym, a wręcz przeciwnie 🙂

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: