1000 zł za spotkanie – niemoralne propozycje

“Zapłacę za spotkanie”, “spędzę czas w miłym towarzystwie”, “szukam kogoś, kto się mną zaopiekuje”, “poznam konkretnego pana” – to tylko niektóre niemoralne propozycje, jakie można otrzymać w wiadomościach na portalach randkowych. Czy to oznacza, że portale randkowe aż tak “zeszły na psy”? Czy nie można tam już znaleźć prawdziwej miłości?

niemoralne propozycjeWidziałem się niedawno z Anią, która właśnie skasowała swoje konto na portalu randkowym. Nieco zdziwił mnie ten fakt, zwłaszcza że odbierałem ją jako osobę zdecydowaną i niepoddającą się zbyt łatwo. Zapytałem o przyczynę.

Ania była przerażona poziomem osób, które do niej każdego dnia wysyłały wiadomości. Od durnych i bardzo płytkich zaczepek, przez masę błędów ortograficznych, aż po sex propozycje.

Kroplą dziegciu, która dopełniła goryczy, była ta wiadomość:

niemoralne propozycje

Pomimo, że wiadomość była kulturalna i można, dobrą miną do złej gry, powiedzieć, że nawet “na jakimś poziomie”, to Ania nie potrafiła sobie z tym poradzić i po kilku tygodniach istnienia, skasowała swój profil randkowy. Pytanie tylko, czy postąpiła słusznie? (niestety wciąż jest sama…)

Ania nie jest wyjątkiem. Sam dostałem “kuszącą sex propozycję” na jednym z portali randkowych. Nie skorzystałem, choć podejrzewam, że niejeden facet na moim miejscu naprawdę poważnie by się zastanowił:

niemoralne propozycje

Sponsorzy? Seks maniacy? Prostytutki? Kim są?

Poza może paroma nielicznymi przypadkami, mamy do czynienia raczej z niezbyt rozgarniętymi osobami, zwłaszcza jeśli chodzi o facetów. Zacznijmy od tego, że szukają seksu za pieniądze. Może to oznaczać, że są na tyle mało atrakcyjni dla płci przeciwnej, fizycznie lub psychicznie, że nie budzą żadnego zainteresowania. Mogą też być to osoby z kompleksami lub niskim poczuciem własnej wartości, skoro zakładają, że muszą dawać niemoralne propozycje, by kogoś mieć choć na chwilę.

Jeśli chodzi o kobiety płacące za sex, sytuacja może wyglądać podobnie do mężczyzn. Z kolei kobiety szukające sponsorów, gotowe oddawać siebie za pieniądze – raczej nie grzeszą ambicją. Często to typy księżniczek, które chcą mieć lekkie, łatwe i przyjemne życie, bez najmniejszego wysiłku. Wybierają więc drogę po najmniejszej linii oporu.

Ostatnia grupa osób oferujących seks propozycje, to amatorzy przygód seksualnych, dla samego seksu, bez pieniędzy. Na portalach randkowych to w większości mężczyźni. Część z nich czasowo nie chce budować stałych związków, poza relacjami opartymi wyłącznie na fizyczności. Nie nastawiałbym się jednak na to, że może u takiej osoby coś się zmieni w najbliższym czasie o ile w ogóle.

Wszyscy wymienieni powyżej, raczej do najbystrzejszych nie należą, skoro szukają przygód na portalu randkowym, który ewidentnie do tego nie służy i na którym po prostu ciężko jest urzeczywistnić niemoralne propozycje. Owszem – czasem się uda – i pewnie to jest główny powód, dlaczego te osoby w kółko próbują, wykazując się przy tym nieraz naprawdę ogromną determinacją. Czasem jednak warto trochę pomyśleć, uruchomić mózgownicę, zastanowić się, dowiedzieć, jak coś można robić skuteczniej – nawet w tematyce seks propozycji.


Wtrącę słowo dla poszukiwaczy przygód seksualnych…

niemoralne propozycjeJeśli szukasz partnerki czy partnera tylko do seksu, bez pieniędzy. Lub jeśli chcesz za to płacić, albo by Tobie płacili, to zdecydowanie portale randkowe do tego nie służą – bardzo ciężko Ci będzie znaleźć tam kogoś tylko do sexu. Nawet jeśli kobieta też tego by szukała, to się nie przyzna, gdyż nie chce wyjść na łatwą.

Po prostu będziesz musiał/a się bardzo wiele napracować, zanim poznasz kogoś zainteresowanego. Najlepiej w ogóle zmień miejsce poszukiwań. Są specjalne portale, na których bez problemu możesz poznać kobietę czy faceta na jednonocną przygodę czy jakiś, niezrozumiały przeze mnie, układ. Są też takie miejsca, gdzie szuka się stałego partnera seksualnego. Będziesz mieć szybciej i prościej, a do tego prawie wszyscy będą zainteresowani, gdy do nich napiszesz. Zupełne przeciwieństwo portali randkowych

Sprawdź np. ZBIORNIK, DATEZONE, czy ERODATE. Albo po prostu wpisz w Google “Sex randki” lub “anonse towarzyskie” – wyskoczy Ci duża ilość dopasowanych do tego portali. Chyba, że wystarczy Ci dobry sexshop. Daj sobie spokój z portalem randkowym, jeśli nie szukasz miłości i związku. Szkoda czasu.


 

Dlaczego wiadomości, typu niemoralne propozycje lub sex propozycje jest tak dużo?

Nawet jeśli zasypie Cię fala wiadomości na portalu randkowym, a większość to będą niemoralne propozycje, to wcale nie oznacza, że z kolei większość ludzi na tym portalu szuka tylko seksu. Wg moich badań, ich liczba nie dochodzi nawet do 10%. Czemu więc wiadomości zawierających sex propozycje jest tak wiele? Głównie z dwóch powodów, na jeden z których nie masz wpływu, a na drugi możesz coś zaradzić.

  1. Pierwszym powodem jest to, że osoby, które szukają seksu i przygód na portalu randkowym, to tak, jakby szukały gwoździ w aptece. Jeśli więc prawie nikt im nie odpowiada na wiadomości, to zaczynają spamować, wysyłając wiadomości kopiuj-wklej prawie do wszystkich. Jeśli nie wykasowujesz historii korespondencji to z pewnością przekonasz się, że ta sama osoba daje Ci niemoralne propozycje nie raz, często kopiując tę samą wiadomość. Dlatego wydaje się, że jest ich tak wiele.
  2. Drugim powodem dlaczego takie wiadomości otrzymujesz, jest najczęściej brak opisu na Twoim profilu lub nieodpowiednie w nim informacje. Jeśli nie masz jednoznacznie napisane, że nie interesują Cię seks propozycje, to możesz się takowych spodziewać dość często. Osoba, która je do Ciebie wysyła nie ma powodu, by ich nie wysyłać. U kilkudziesięciu osób, którym analizowałem profil randkowy lub poprawiałem opis, nastąpił spadek seks wiadomości o 90%. Jak w życiu, tak i na portalu randkowym – wiele zależy od nas samych. Trzeba po prostu się postarać i jak coś robić, to porządnie.

ZOBACZ nasze porady o tworzeniu profili randkowych

Musisz sobie uświadomić jedną niezwykle ważną rzecz, z której sprawy nie zdała sobie wtedy Ania. Jeśli kasujesz profil na portalu randkowym, to owszem – niemoralne propozycje przestaną się pojawiać – to logiczne. Ale tym samym nie pojawi się już wiadomość od tego właściwego, być może Twojego wymarzonego mężczyzny lub kobiety. Nie pojawi się, ponieważ Ciebie już tam nie ma. Nie ważne, że dostajesz nawet 100 nieodpowiednich wiadomości dziennie. Ważne jest, by w końcu dostać tę 101, właściwą, od tej właściwej kobiety / mężczyzny.

 

Najmniej mądrym rozwiązaniem jest skasowanie profilu. O wiele lepiej jest:

  • niemoralne propozycjeprzestać przejmować się nieodpowiednimi wiadomościami (one były, są i będą) i zacząć je ignorować,
  • poprawić tak swój profil i opis, by niewłaściwym ludziom odechciewało się napisać do Ciebie, już po przeczytaniu paru pierwszych zdań (możesz to zrobić, np. pisząc na początku opisu: “NIE INTERESUJĄ mnie seks przygody”, “Na niemoralne propozycje nawet nie odpisuję”, lub nieco bardziej z humorem: “Nie pracuję w liniach lotniczych, więc nie możesz mnie przelecieć”
  • odpisywać, jeśli chcesz, na niemoralne propozycje ciętą ripostą (np. “Skoro taki z ciebie biznesman, to otwórz Sexshop – może jakaś dmuchana lala na Ciebie poleci” lub dla mężczyzn: “Szukam kobiety, dla której nie będę bankomatem. Pa”)
  • a przede wszystkim nie czekać, aż ktoś napisze do Ciebie, lecz przejąć inicjatywę i samemu/samej pisać do najbardziej odpowiadających Ci osób. To najskuteczniejsza metoda.

 

Już niedługo więcej o Ani, a także przykłady wiadomości, jakie warto wysyłać na portalach. Zasubskrybuj (w prawym górnym rogu) nasz blog, by nie umknęły Ci ważne tematy.

Daj znać w komentarzu, jakie masz doświadczenia w powyższym temacie, jakie wiadomości zdarzyło się Tobie otrzymać. Jeśli dostałeś/aś jakieś niemoralne propozycje – przyślij nam screeny tych wiadomości. Najciekawsze opublikujemy w kolejnych artykułach.

 

Adam Jakubiak Trener MotywacyjnyPozdrawiam

Adam Jakubiak

 

 

 

 Przez żołądek do serca – poznaj COOKING VAN – Podróże Kulinarne!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: