Jak znaleźć miłość? To prostsze niż mogłoby się wydawać

Jak znaleźć MIŁOŚĆ?

By być singlem nie trzeba się specjalnie starać. Można by nawet zażartować, że im mniej się starasz, tym większą masz szansę, że singlem się staniesz lub ten stan przedłużysz.
Nie bycie singlem jest równie proste. Przecież wystarczy poznać odpowiedniego partnera/kę – nic więcej.

 

Jak znaleźć MIŁOŚĆ? – Przekonania

Jak znaleźć miłość

Dlaczego więc w samej Polsce mamy ponad 5 milionów singli??? I mało który traktuje singlowanie jako wymarzony sposób na życie. Większość samotników deklaruje, że bardzo chce znaleźć przysłowiową drugą połówkę. Co się więc dzieje, że nie znajdują?


Odpowiedź ukryta jest w słowie: NIC.
Nic się nie dzieje, bo niewiele lub prawie nic nie robią w tym kierunku. Najczęstsze powody to przekonania, sposób myślenia:
 • no przecież nie będę szukać, niech ktoś mnie znajdzie,
 • jak się ogłoszę, że szukam, to znajomi będą się śmiać,
 • nie da się nauczyć jak znaleźć miłość,
 • ja wszystko wiem,
 • już to znam,
 • nie ma miłości, nie wierzę w nią,
 • wszyscy faceci / wszystkie kobiety są takie same,
 • w internecie to sami oszuści,
 • na portalach randkowych to tylko łowcy przygód,
 • wszyscy tylko myślą o seksie,
 • nie szukam, nie jestem desperatem,
 • nie wiem gdzie szukać,
 • nie wiem jak szukać,
 • jestem nieśmiały/a,
Mógłbym godzinami wypisywać Ci kontrargumenty i przekonywać do zmiany myślenia, lecz po co? To Twoja rola, nie moja. Jeśli Ty sam nie chcesz zmienić swojego życia, nie chcesz mieć lepiej, to nikt za Ciebie tego nie zrobi.
Do znalezienia naprawdę wymarzonego partnera, partnerki droga jest krótka i prosta. Może czasem wąska, może niekiedy trafi się jakaś dziura w jezdni, może przez jakiś fragment będzie piaszczysta, ale ogólnie wcale nie jest trudna. Jednak mimo tego większość ludzi wybiera ciągłe objazdy, remonty, ślepe uliczki, niebezpieczne miejsca, korki i niezbyt sympatyczne osobniki jadące obok…

Nie widzimy lub nie chcemy widzieć…

Tej właściwej drogi często nie widzimy, nie dostrzegamy, nie chcemy dostrzec, omijamy, a nawet innych przekonujemy, że jej nie ma.
Ta droga jest i mogę Ci ją pokazać, mało tego – mogę pomóc Ci przez nią przejechać, ucząc Cię nieco innych znaków, które się na ów drodze znajdują, nieco innych reguł niż te, które masz wyryte w świadomości, które wpajano Ci przez lata, którymi również sam się karmiłeś. To, że jesteś o czymś przekonany, nie oznacza, że to najlepszy wybór lub jedyna możliwość. Pamiętaj, że najwięcej osiągają Ci, którzy są głodni nowej wiedzy i możliwości, są na nią otwarci i od razu zaczynają stosować w życiu. Takie osoby, nawet jeśli po drodze popełnią jakieś błędy, to finalnie i tak znacznie szybciej osiągają cel i realizują marzenia.

 

Jak znaleźć miłość? – Obalamy przekonania

Chcesz wiedzieć co na to Dating Coach? Chcesz poznać próbkę moich możliwości?
Pozwól zatem, że obalę wymienione wyżej przekonania. Na każdy jeden powyższy punkt użyję TYLKO JEDNEGO LOGICZNEGO wytłumaczenia. Można by się pokusić o dziesiątki argumentów, ale celowo chcę Ci pokazać, że nawet jeden potrafi pokazać wszystko w zupełnie innym świetle.
 • „no przecież nie będę szukać, niech ktoś mnie znajdzie” – wystarczy, że druga strona myśli tak samo jak Ty, a nikt nikogo nigdy nie znajdzie – ktoś zawsze musi wyciągnąć dłoń pierwszy. Jeśli będziesz to Ty – będzie znacznie szybciej,
 • „jak się ogłoszę, że szukam, to znajomi będą się śmiać” – a znajomi wychowają Ci dzieci, pójdą za Ciebie do szpitala, zapłacą za Ciebie rachunki? Przypuszczam, że wątpię. Zatem dlaczego liczy się dla Ciebie opinia innych? To Twoje życie i nie oddawaj odpowiedzialności za nie w ręce znajomych,
 • „nie da się nauczyć jak znaleźć miłość” – tylko w ostatnim roku nauczyłem tego ponad 2 setki ludzi, na co masz dowody TUTAJ. Skoro oni mogli się nauczyć i dziś wiele osób jest już w udanych związkach – da się,
 • „ja wszystko wiem” – to pierwsze najgorsze przekonanie – wiesz tylko tyle ile Ci się wydaje i dalekie jest to od „wszystko”. Odrzuć tę arogancką postawę a zobaczysz, że czasem jedno nowe zdanie, które usłyszysz może Twoje „wszystko” zupełnie zmienić,
 • „już to znam” – to drugie najgorsze przekonanie. Wiesz jak znaleźć miłość? Jeśli czegoś nie doświadczyłeś na własnej skórze lub nie miałeś z czymś bezpośredniej styczności, nigdy nie możesz powiedzieć, że to znasz. To przekonanie zabija Ci możliwość rozwoju, ponieważ mówiąc tak, blokujesz sobie możliwość otwartej postawy na nowości,
 • „nie ma miłości, nie wierzę w nią” – to, że Tobie wydaje się, że czegoś nie ma, nie oznacza, że to nie istnieje. Skoro są na tym świecie ludzi, którzy kochają i są kochani, to miłość istnieje. Najwyżej ominęła Ciebie. Jednak najczęściej to stwierdzenie pada po ciężkim zranieniu. Pamiętaj – jeśli ktoś Cię zranił, to nie oznacza, że kolejna osoba zrobi to samo.

I ciąg dalszy…

 • „wszyscy faceci / wszystkie kobiety są takie same” – może i tak, ale tylko te „wszystkie”, które Ty znasz. Po pięciu a nawet pięćdziesięciu kobietach czy facetach, nie możesz ocenić ponad 3 miliardów ludzi jednej płci. Im dłużej będziesz wierzyć w to przekonanie, tym ciężej będzie Ci poznać osobę, która temu zaprzeczy.
 • „w internecie to sami oszuści” – to co Ty tam robisz???,
 • „na portalach randkowych to tylko łowcy przygód” – miałem kilka partnerek z portali randkowych i żadnej z nich nie zaliczyłbym do łowców przygód. Oczywiście takie osoby też tam się znajdują, ale wystarczy odpowiednio uzupełnić profil i napisać dobry opis, by te osoby do Ciebie nie pisały. Nie wiesz jak napisać taki opis? Zgłoś się do mnie: info@TrenerMotywacyjny.pl – pomogę, lub zajrzyj TUTAJ – gdzie znajdziesz 10 porad, jak stworzyć skuteczny profil na portalu randkowym.
 • „wszyscy tylko myślą o seksie” – Ty nie myślisz nigdy??? Po dobrym seksie zdecydowana większość ludzi przestaje o nim myśleć na jakiś czas i zajmuje się innymi życiowymi sprawami. Może warto zatem o dobry seks zadbać zamiast go negować ;),
 • „nie szukam, nie jestem desperatem” – te słowa oznaczają tylko tyle, że nie znasz znaczenia słowa „desperacja”. Desperatem można nazwać osobę, której jest obojętne z kim będzie w związku, byle tylko mieć związek. Pójdzie na randkę z każdym i zrobi wszystko, by kogoś przy sobie zatrzymać. Osoba, która ma wymagania, aktywnie szuka, wybiera, chcąc poznać tę najodpowiedniejszą osobę kłóci się zupełnie ze znaczeniem słowa „desperat”. Aktywne szukanie to raczej układanie życia wg swoich marzeń, a nie desperacja.
 • „nie wiem gdzie szukać” – chcesz wiedzieć jak i gdzie znaleźć miłość? – sposobów i miejsc są setki. Czternaście z nich opisuję w poradniku, który możesz pobrać TUTAJ za darmo.
 • „nie wiem jak szukać” – nic prostszego – czytaj moje artykuły, a przede wszystkim wybierz się na któryś z warsztatów ZAKOCHAJMY POLSKĘ – tutaj poznasz wszystkie możliwości szukania wymarzonego partnera/ki. Teraz dostępna również wersja online tych szkoleń, dla Pań i Panów, którzy nie mogą pojawić się osobiście lub wolą zmierzyć się z tym wyzwaniem w domu.
 • „jestem nieśmiały/a”Sytuacja przypomina początkującego kierowcę auta. Na samym początku, jeździ bardzo ostrożnie, powoli, jest speszony, nie wie czy da radę, czyli jest „nieśmiały”. Im dłużej jeździ, czyli im więcej ćwiczy, tym jazda nie tylko staje się pewniejsza, ale również sprawia mu większą przyjemność…

To nie jest trudne…

By przestać być singlem/singielką, wystarczy zacząć coś robić.
Nic nie robisz = nic się nie zmienia.
Robisz coś źle = zniechęcasz się.
Stosujesz te same metody = masz te same wyniki.

Może czas jednak coś zmienić i naprawdę cieszyć się życiem u boku jakiejś fantastycznej osoby?
Zachęcam Cię do tego. Wiem, że to proste, gdy się pozna odpowiednie metody. Czas na Ciebie.

Adam Jakubiak
Dating Coach, Trener Motywacyjny
info@TrenerMotywacyjny.pl

www.TrenerMotywacyjny.pl

 


Bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami,
promocjami, otrzymuj gratisy i niespodzianki,
ZAPISZ SIĘ do naszego newslettera:
Zakochajmy Polske - newsletter - ZAPISZ SIĘ

1 thought on “Jak znaleźć miłość? To prostsze niż mogłoby się wydawać

 • To jest bardzo dobra odpowiedź na pytanie, co robią ludzie, że są singlami, mimo, że tego nie chcą. NIC. I niestety muszę przyznać, że sama swego czasu tak samo się zachowywałam. Cały czas marudziłam, że nie mogę nikogo znaleźć, a tak naprawdę co robiłam? Chodziłam do pracy, gdzie była stała ekipa, w dodatku większość dziewczyn i nie było nawet szans, żeby poznać tam jakiegoś faceta dla mnie. Po pracy wracałam do domu, zajmowałam się książką, czasem jakimś filmem, a w weekendy jeździłam najczęściej do moich rodziców. I gdzie tak naprawdę mogłam poznać kogoś?

  Narzekałam, że nikogo nie mogę znaleźć, ale tak naprawdę nawet nie szukałam, czekałam, aż sam się zjawi i mnie zdobędzie, tylko że nawet okazji żadnych nie dawałam. Teraz jest inaczej, bardziej udzielam się towarzysko, założyłam konto na My Dwoje, staram się realizować swoje pasje, gdzie liczę, że mogę poznać osoby o podobnych zainteresowaniach do moich. Najważniejsze zdecydowanie jest stwarzanie sobie okazji, możliwości poznania kogoś. Bo ciągłe siedzenie w domu i narzekanie, że nie może się nikogo znaleźć, nie jest najlepszym rozwiązaniem, to na pewno…

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: