Jak się zakochać? Jak znaleźć miłość?

Jak znaleźć miłość i jak się zakochać czyli miłość skutecznie „poszukiwana”.

Życie singielki czy singla to z jednej strony fantastyczny czas, który możemy poświęcić na bycie z samym sobą, czasem nie myśląc nawet o tym jak się zakochać. To czas na wsłuchanie się w to, co podszeptują myśli, poczuć te wszystkie niesamowite uczucia, które jak w kalejdoskopie zmieniają swoją konsystencję. Czasem zmieniają się nader pospolicie, by ukazać drugą stronę medalu, w której upiorna samotność wytyka Ci Twój wiek, nową zmarszczkę, pojawiający się brzuszek czy łysinę, kolejny kilogram nadwagi, głupkowaty śmiech, gdy oglądasz śmieszną komedię, a to wszystko po to, by uwypuklić wyimaginowane powody, dla których jesteśmy sami.

Ale spokojnie to tylko nasza wyobraźnia. Poszukiwanie miłości wcale NIE jest takie trudne!
Pod warunkiem, że wiesz co robić i nie poddajesz się po pierwszych niepowodzeniach! A te będą na pewno!

Jak się zakochać? Jak skutecznie znaleźć miłość? Oto kilka wskazówek:

jak się zakochać - określ kogo szukasz1. Precyzyjnie określ kogo poszukujesz – Wysoki? Brunetka czy blondynka? Nosi sportowy strój? Ubiera się kobieco? Ma delikatny zarost? Ekstrawertyk? Ma wokół wielu przyjaciół, jest rozrywkowa? Ma wyjątkową pasję? Jakim wartościom hołduje w życiu? Czym się interesuje? Jest przedsiębiorczy? Jak spędza wolny czas?
Jak się zakochać? Musisz wiedzieć dokładnie jakiego partnera /partnerki poszukujesz!

2. Zacznij działać – miłość nie zapuka do Twoich drzwi sama. Uwierz mi, też ubolewam! Nie wiesz jak znaleźć miłość i jak się zakochać? Wyjdź do ludzi, spotkaj się ze znajomymi, idź na spacer do parku, pójdź na karaoke do pobliskiego pubu. Kino, galeria, koncert, to także świetne miejsca na poznawanie nowych ludzi. Brakuje Ci pomysłów? W tym kursie znajdziesz ich całą masę. Tylko rusz tyłek i zacznij działać!

3. Bądź otwarty/a na nowe znajomości. Nie każdy napotkany człowiek będzie Twoją największą miłością, aż po grobową deskę, ale KAŻDY wniesie do Twojego życia wyjątkowy powiew świeżości, nowe pomysły, wartości, idee, inspiracje. Bądź gotowy/a na zmianę i otwarty/a na innych, to wzbogaci zarówno Ciebie, jak i Twoje przyszłe miłosne relacje!

Jak się zakochać – to nie koniec, czytaj dalej:

jak się zakochać - szczęśliwi ludzie4. „Łap chwile”. Miłość i poczucie szczęścia to wyjątkowe, ale i ulotne chwile, na których opieramy całe swoje życie. I w zależności od tego jak postrzegamy te piękne momenty, możemy mówić o optymistycznym podejściu do życia, gdy potrafimy je uchwycić i z dziecięcą pasją wycisnąć z nich to, co najlepsze. W innym przypadku przygniata nas szarobury pesymizm, a między palcami uciekają nam kolejne puste minuty, godziny i lata. Szkoda je marnować na stanie w miejscu. Celebruj je i ciesz się swoimi nawet najmniejszymi sukcesami! Szczęśliwi ludzie są mega atrakcyjni i pociągają znacznie bardziej, od ponuraków z nosem na kwintę!

5. Nie poddawaj się. Wiem doskonale, że chcesz być kochany/a od „już”. Tu i teraz. Tak bardzo się na tym skupiasz i nie zauważasz, że w zasadzie to jest Ci obojętne jaki człowiek jest dla Ciebie „ideałem”. Przestałeś/przestałaś wychodzić z domu do ludzi, bo i po co? Skoro tydzień temu nikt się nie pojawił, więc dlaczego dziś ma być inaczej? Zamknąłeś/zamknęłaś się w sobie, bo i tak otwartość nie przyniosła Ci upragnionej miłości. A mijające chwile coraz bardziej rozbudzają Twoją upiorną samotność. Ale to droga donikąd!!! Zatrzymaj się, wróć do punktu nr 1 i czym prędzej zacznij od nowa! Zrób to teraz, bo to właśnie jest TWOJA droga do miłości! Doskonale wiesz jak znaleźć miłość i jak się zakochać. Nie poddawaj się!

Jak mam roz­poznać swoją Drugą Połowę?
Nie bojąc się ry­zyka. Ry­zyka po­rażki, od­rzu­cenia, rozczarowań.
Nig­dy nie wol­no nam re­zyg­no­wać z poszu­kiwa­nia Miłości. Ten, kto przes­ta­je szu­kać, przeg­ry­wa życie. „

Paulo Coelho.

A jak Tobie idzie z zakochaniem? z szukaniem miłości? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzu poniżej, zapytaj – chętnie odpowiemy.

jak się zakochać - relacje damsko-męskie

 

 

 

 

Ewelina Nicka
Trenerka, Specjalistka ds. relacji damsko-męskich

ZOBACZ WSZYSTKIE WPISY Polub, subskrybuj, obserwuj nas na:  Zakochajmy Polskę - Facebook Zakochajmy Polskę - Google+ Zakochajmy Polskę - Instagram Zakochajmy Polskę - Youtube Zakochajmy Polskę - Twitter

 Przez żołądek do serca – poznaj COOKING VAN – Podróże Kulinarne!

3 thoughts on “Jak się zakochać? Jak znaleźć miłość?

  • Spotkanie tej „wymarzonej” osoby nie jest prostym zadaniem. Obecnie większość z nas spędza czas w sieci. Tam też można poznać kogoś, ale… Ale trzeba się z nim spotkać. Nie bójmy się zaprosić nowo poznanej osoby na kawę, na spacer. Miła rozmowa na czacie czy fb nie zastąpi nam prawdziwej rozmowy w cztery oczy. Także wychodźmy, spotykajmy się z ludźmi, odstawmy internet i poprostu działajmy. Milość sama do nas nie przyjdzie. Powodzenia.

  • Również uważam, że bardzo fajny tekst. A co do tego, co napisał Maciej, że coraz więcej czasu spędzamy w sieci… To prawda, jednak sama wiem to po sobie, że nie jest to wcale jakieś ograniczenie, wręcz przeciwnie. W internecie też można poznać kogoś interesującego, dla mnie internet akurat okazał się zbawienny, ponieważ w życiu codziennym nie miałam za bardzo możliwości poznawania nowych osób. Praca, dom, stała grupa znajomych, nie jestem osobą, która poznawałaby kogoś na ulicy, więc zdecydowałam w końcu poszukać kogoś w internecie. Skoro inni mogą tam kogoś poznać, to czemu nie ja. I faktycznie, skończyło się na tym, że na mydwoje poznałam kilku naprawdę ciekawych facetów, a co najważniejsze, mojego obecnego narzeczonego. Skoro i tak wieczorem w tygodniu siedziałam w domu, to czemu nie przeznaczyć tego czasu na rozmowy z ludźmi poznanymi na portalu matrymonialnym, poszukać kogoś, kto mnie zainteresuje. Oczywiście, następnym niezbędnym krokiem jest spotkanie, jednak o to łatwiej, jak już masz z kim się spotkać 🙂 A jak już się zaczniesz z kimś spotykać i wszystko idzie dobrze, to w sieci spędzasz coraz mniej czasu, wreszcie zaczyna się coś dziać, więc można bardziej żyć życiem rzeczywistym niż wirtualnym. Naturalna kolei rzeczy.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: