Intymność w związku to podstawa…

Cieszymy się, że jesteś na naszym blogu.
Doceniamy naszych aktywnych czytelników, dlatego zostaw, proszę, komentarz po przeczytaniu i odbierz BONUS na dole strony. Dzięki.

Moje życie intymne jest w totalnej rozsypce”, „Moje życie intymne kuleje”, „Nie mam życia intymnego”. Wypowiedzi trzech różnych osób. Z pewnością używając tego samego słowa, miały na myśli zupełnie różne aspekty intymności. Tak, intymność nie jedno ma imię… Zwłaszcza intymność w związku.

Intymność w przyjaźni

Zdarza się, że bardziej intymny związek możemy stworzyć z kimś, kto nigdy w życiu nie widział nas nago. Nie powiedzieliśmy też sobie „kocham”. Chodzi o coś innego. O rozumienie się bez słów, kończenie rozpoczętej przez drugą osobę myśli, trafianie w punkt z reakcją na stan emocjonalny drugiej osoby. To przyjaźń, taka z prawdziwego zdarzenia. Wcale nie musicie tworzyć związku, stricte jako para. Taka sytuacja może mieć miejsce między przyjaciółmi tej samej płci. Albo i nie. Bo kto powiedział, że nie istnieje przyjaźń damsko – męska? Na pewno nie ja.

Intymne związki

intymność, budowanie intymności, rodzaje intymności, intymność w związku, relacje intymne, intymność we dwoje, co to jest intymnośćTo jedno ze sformułowań, które wielbię nad życie. Często słyszę:
„- Moje intymne związki zwykle trwają albo jedną noc, albo maksymalnie kilka tygodni.”
No dobrze. Ale co? – w sensie, że sypiacie ze sobą a nawet nie wiecie jak macie na imię?
– Mniej więcej. No ale jaki znasz inny rodzaj intymnego związku?”

Kurtyna. Choć w sumie rozmówca ma trochę racji. To też intymność w związku, tyle, że trochę inna. Związek też zresztą inny.

Jeśli myślimy o związku partnerskim, taki rodzaj intymność to jeden z fundamentów. Oprócz tej wspomnianej na początku artykułu, trzeba umieć stworzyć sytuację, w której będziecie chcieli oboje „czegoś więcej”. Znacznie przyjemniej będzie jednak, jeśli zechcecie się bliżej poznać z nieco innej strony. Po udanym seksie gada się rewelacyjnie. Fajnie mieć o czym. I z kim.

Intymność w związku – Budowanie intymności od podstaw

Nie ma gotowej recepty na udany związek. Intymność to jeden z jego aspektów. W zależności od tego, co stanowi dla nas priorytet, warto zadbać, aby sfera intymna była maksymalnie wielowymiarowa. Życie jest zbyt krótkie, żeby ograniczać się tylko do seksu. Albo tylko do platonicznych związków. Najszczęśliwsi jesteśmy, kiedy mamy wszystko w pakiecie. Jeśli zależy nam na trwałości związku, przede wszystkim warto ze sobą rozmawiać. O wszystkim. Super sypia się z kimś, kogo się zna.

Intymność w związku, jej budowanie to dość długotrwały proces, jednak warto zainwestować w niego maksimum sił i chęci. Wówczas zyskują wszystkie sfery – również ta łóżkowa. Umiejętność rozmowy generuje poczucie bezpieczeństwa, które jest wartościowe dla obu stron. Pozwala pozbyć się pewnych zahamowań, które mogą niszczyć i blokować inne aspekty intymności.

Potrzebujemy intymności, wszyscy bez wyjątku. Dlaczego więc nie każdy umie ją stworzyć, pomimo, że ma tyle rodzajów? O tym kiedy indziej. Temat został dopiero napoczęty i z pewnością trzeba go rozwinąć bardziej wnikliwie.

Dziś życzę Wam rozmowy. Takiej szczerej, prawdziwej. I intymności . Takiej najpełniejszej.

Kasia Goch

ZOBACZ WSZYSTKIE WPISY
Polub, komentuj, subskrybuj, obserwuj nas na:
Zakochajmy Polskę - Facebook Zakochajmy Polskę - Google+ Zakochajmy Polskę - Instagram Zakochajmy Polskę - Youtube Zakochajmy Polskę - Twitter BONUSY
– BONUSY dla najaktywniejszych czytelników.

Kasia Goch

Matka Polka Feministka,
Redaktor i copywriter z zamiłowania, blogerka.
www.MadeByGoch.pl

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: