Błędy najczęściej popełniane czyli czego nie robić na randce

Błędy najczęściej popełniane czyli czego nie robić na randceczego nie robić na randce

Super, zgodził się pójść z Tobą do kina! Ekstra, zaprosił Cię na kolację! Idziecie na randkę. Jednak… pierwsze randki, dopóki się dobrze nie poznacie, to nie lada wyzwanie. Musicie oboje pokazać się od jak najlepszej strony i w tym wszystkim nie zapominać o fakcie, aby pozostać nadal sobą… Jak się zachować? Czego nie robić na randce, aby nie „strzelić gafy”? Jakich błędów nie popełnić za pierwszym razem? Pomożemy Ci odpowiedzieć na te właśnie pytania.

Czego nie robić na randce…

Jednym z grzechów głównych, którego prawdopodobnie dopuszczasz się będąc „randkującą” kobietą, jest przesadne strojenie się. Zakładasz obcisłą, krótką sukienkę, a później cały czas zastanawiasz się, czy pochylając się, nie odkrywasz tego, co wypadałoby odkryć dopiero później. Wybierasz niebotycznie wysokie obcasy, a później modlisz się jedynie, aby się nie potknąć i cierpisz z powodu odcisków. Nakładasz tonę makijażu, tylko po to, aby wychodzić co chwilę do toalety sprawdzić, czy aby na pewno się nie rozmazałaś…

W efekcie końcowym nie skupiasz się na tym cudownym mężczyźnie, który w końcu spełnił Twoje marzenie i zaprosił na długo wyczekiwaną przez Ciebie randkę, a na swoim wyglądzie i tym, czy coś nie wymknęło się przypadkiem spod kontroli. Jesteś przez to skrępowana, Twoje ruchy są sztywne i ograniczone, a on przez to postrzega Cię jako niezainteresowaną randką gburkę. Przecież nie to chciałaś osiągnąć. Co zatem zrobić? – Ubierz się ładnie, ale swobodnie, tak, aby strój nie krępował Twoich ruchów. Dostosuj ubiór i makijaż do okoliczności, tak, aby Twój wizerunek nie był przerysowany. Wbrew obiegowej opinii, mało który mężczyzna jest zafascynowany kobietą, której wygląd jest tak idealny i sztuczny, że wręcz wygląda jak lalka… Uwierz, zaprosił Cię na randkę, bo uważa Cię za piękną taką, jaka jesteś!

Gadanie, gadanie, tylko gadanie…

Kolejnym błędem, którego nie warto popełniać, jest mówienie po pierwsze za dużo, a po drugie tylko o sobie. Żaden mężczyzna nie zniesie na dłuższą metę wiecznie trajkoczącej kobiety, która nie chce dopuścić go do słowa. On chce czuć Twoje zaciekawienie jego osobą, tak samo, jak Ty chcesz jego zainteresowania sobą. Poza tym, gdy nie mówisz za dużo o sobie, roztaczasz wokół siebie nutkę tajemniczości… To przyciąga! Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić też w drugą stronę: gdy nie będziesz się odzywać prawie wcale, on uzna Cię za mało ciekawą, gdy wręcz zasypiesz go mnóstwem pytań – za wścibską. Pod żadnym pozorem nie opowiadaj też o swoich byłych!

Wyrzuć telefon…

Bardzo często w dzisiejszych czasach widuje się kobiety, które całą randkę mają telefon w ręce. W trakcie spotkania odpisują na maile, odbierają telefony, dzwonią, relacjonują randkę na fejsie, obowiązkowo ze zdjęciami i oznaczeniem w poście partnera… Stop! Faceci bardzo tego nie lubią! Ogranicz korzystanie z telefonu na spotkaniu do minimum, w przeciwnym razie ukochany zarzuci Ci brak szacunku. I jeszcze jedna sprawa: wszyscy Twoi i jego znajomi nie muszą wiedzieć, gdzie z nim jesteś i co robicie…

Czego nie robić na randce? Następnym zachowaniem, które z pewnością nie zaimponuje Twojemu wybrankowi, jest narzekanie. Na co? Na wszystko i na wszystkich! Były Cię zranił, Twój szef to cwaniak i szowinistyczna świnia, a włosy nie układają się dziś jak trzeba? – Jestem pewna, że Twoja przyjaciółka z pewnością Cię wysłucha i pocieszy. Rozumiem, że takie sprawy naprawdę potrafią zepsuć humor, jednak dla mężczyzn to nic nieznaczące błahostki, którymi nie warto się zajmować. Tego nie zmienisz i nawet nie próbuj.

Kolejny z „odstraszaczy”, to nachalność. Pamiętaj, że wszystko ma swój czas, a mężczyzna lubi czuć się zdobywcą. Poczekaj ze złapaniem za rękę, pocałunkiem… Zapomnij też o wyznaniach miłości na pierwszych randkach… W ten sposób możesz go jedynie spłoszyć. Nie od razu Rzym zbudowano!

Grzechem śmiertelnym popełnianym przez kobiety jest udawanie kogoś, kim się nie jest. Wierz mi, to widać. Poza tym, na dłuższą metę nie da się udawać. No i, przede wszystkim, jeśli bierzesz go na serio, to kłamstwa już na samym początku nie wróżą zbyt dobrze. Jaka jest na to rada? – Być sobą. Przecież chcesz kogoś, kto będzie Tobą zafascynowany dlatego, że jesteś taka a nie inna, kogoś, komu będziesz podobać się Ty, a nie ktoś kreowany przez Ciebie, kto z prawdziwą Tobą ma niewiele wspólnego, prawda?

Jeśli wciąż będziesz miała dylemat, jak przeżyć pierwszą randkę – skorzystaj z pomocy Dating Coacha.

To tylko wycinek z tego, czego nie robić na randce, jednak jeden z najistotniejszych. Jeśli weźmiesz sobie te rady głęboko do serca, z pewnością Twoje randki będą bardziej udane, a mężczyźni Tobą zainteresowani.

Powodzenia

Sylwia Zgryźniak-Skorupa

 

Najbliższe warsztaty dla singli, na których o błędach i nie tylko, dowiesz się znacznie więcej: TUTAJ.
A jeżeli nie odpowiadają Ci szkolenia na żywo, opracowaliśmy specjalne kursy online dla Pań i dla Panów.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: