Błędy popełniane na szybkich randkach

Czy robisz to źle?

Od czasu do czasu zdarza mi się uczestniczyć w szybkich randkach, chociażby dla dobrej zabawy, jaką zapewnia takie wydarzenie, oczywiście patrząc na fakt, że jestem singlem istnieje szansa, że poznam tam moją wybrankę. Jednak nie o tym dzisiaj mowa. Mianowicie ostatnim razem kiedy wybrałem się na speeda (speed dating) miałem wątpliwą przyjemność przekonać się o tym, jakie podstawowe wpadki panowie, przynajmniej w części, robicie. Niestety niektóre panie nie są wcale lepsze, jednak ich błędy zazwyczaj są mniej karygodne.

Podstawowe błędy, sztuk kilka

Wiele można by mówić czego nie robić a i tak zawsze znajdzie się ktoś, kto o tym nie pomyśli. Więc mam nadzieję, że choć jedna osoba skorzysta z tej listy i sprawdzi, czy czasem nie robi złego pierwszego wrażenia.

Nieświeży oddech

Przypominam, będziesz ROZMAWIAĆ z innym człowiekiem i jeśli śmierdzi Ci z ust to nie będzie to dla tej osoby przyjemne. Do tego będziecie naprawdę blisko siebie… Rozumiem, że są osoby, które mają z tym ogromne problemy, czy to na tle zdrowotnym czy higienicznym. To niestety żadne usprawiedliwienie. Kłopoty ze zdrowiem – skonsultuj z lekarzem, higiena – po prostu regularność…

Łyczek na odwagębłędy - piwo

Ok, jesteś spięty i potrzebujesz się troszkę rozluźnić, nie ma sprawy. Nikt nie będzie źle patrzył, że w klubie wypiłeś sobie piwo. Jednak pamiętaj, że facet z piwem w ręku niejako automatycznie stwarza obraz pijaka, więc tutaj ostrożnie.  No i oczywiście bez przesady, panowie ja wiem, że to jest stres i napięcie. Doskonale rozumiem, że jakoś chcecie z nim walczyć, ale trzecia kolejka w przeciągu 10 minut wygląda naprawdę kiepsko.

110% cukru w cukrze

Czy kobiety lubią słuchać, jakie to one nie są wyjątkowe, wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju? Oczywiście, każdy to lubi, lubimy być doceniani. Jednak zważcie, że pary randkowiczów siedzą dość blisko siebie, więc niekiedy nawet niechcący słyszymy co mówią ludzie obok. Więc ok, komplement czy dwa są jak najbardziej na miejscu. No, ale jeśli całe 5 minut „słodzisz” dziewczynie, jaka to ona wyjątkowa. Żeby potem powtarzać to koleżance obok, nie tylko wygląda kiepsko. Możesz wierzyć lub nie, ale dziewczyny to słyszą i nie są zachwycone… więc nie pozwalaj sobie na takie błędy.

Flaki z olejem

Tak, tak, każdy uważa siebie za osobę najważniejszą na świecie. Właśnie dlatego kochamy kiedy ktoś nas słucha 🙂 Twoja randka, może dla Ciebie będzie udana, bo kobieta z grzeczności Ci nie przerwie, jednak ona odczuje się zignorowana więc nici z zaznaczenia. To ona powinna mówić jeśli chcesz, żeby jej ta rozmowa się podobała. Jak możesz to zrobić? Pomyśl…

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”

Hej, hej pohamuj troszkę konia… nie o TAKĄ miłość chodzi. Można by pomyśleć, że takie błędy się nie trafiają, jednak… Panowie dopiero co poznajecie dziewczynę, rozmawiacie z nią niecałe 5 minut i od razu, bez parady, zapraszacie ją do siebie na noc? Ona przyszła się pobawić i poznać nowych ludzi a nie szukać szybkiego seksu [choć i takie się trafią (ale wtedy szybko się o tym dowiesz)]. I czym bardziej będziesz namawiał, i czym bardziej będziesz temat drążył, tym lepiej zostaniesz zapamiętany… jako facet, którego należy unikać.

TAK, NIE, MOŻE…

Tym razem coś do pań, skoro już przyszłaś na speeda to przynajmniej staraj się być komunikatywna wobec facetów z którymi rozmawiasz. Naprawdę, odpowiedzi monosylabami bardzo utrudniają podtrzymanie dialogu. On nie wie co Ty sobie myślisz i na pewno nie zainteresuje się AKURAT tym tematem, jeśli mu nie „podpowiesz” o czym chcesz rozmawiać… A jeśli nie chcesz nikogo poznać, to zaoszczędź sobie pieniędzy i czasu na coś innego niż speedy.

Czas dobiega końca…błędy - czas

5 minut to niewiele czasu, jednak przy odpowiednich umiejętnościach i wykorzystaniu tego czasu możesz dowiedzieć się naprawdę dużo o drugiej osobie. Jedno ale, nie możesz zmarnować czasu na pierdoły, naprawdę ona chętnie opowie Ci historię swojego życia na 4 godzinnej randce a nie w 5 minut… Nie pytaj o bzdety, pytaj o ważne dla Ciebie rzeczy, wartości, marzenia. Tak poznajesz człowieka od podszewki.

Zapamiętam…

Nie po to organizator dał Ci kartkę i długopis, żebyś liczył na własną pamięć, ta jest zawodna. Przy okazji, poznajesz tyle ludzi w ciągu godziny, że 90% i tak nie zapamiętasz. Więc zrób sobie i innym przysługę zapisując najważniejsze informacje o tej osobie, przydadzą się, wierz mi…

Jestem tu tylko na speeda…

Karygodnym błędem obu stron jest zachowanie reprezentowane po zakończeniu samego speed-datingu. Ludzie, zarezerwujcie sobie tą dodatkową godzinkę, dwie i ZOSTAŃCIE chociaż impreza się skończyła. Sami organizatorzy do tego zachęcają, a może ten facet, z którym przyjemnie się rozmawiało chętnie spędzi z Tobą dodatkową godzinę na pogawędce. Może ta fajna dziewczyna, której jesteś ciekawy odkryje przed Tobą jeszcze jakieś tajemnice (co nie znaczy, że zaraz rozłoży nogi…)

Podsumowując…

To chyba wszystkie wpadki, jakie rzuciły się mi w oczy ostatnim razem. Życzę wszystkim czytającym powodzenia i do zobaczenia na jakimś speedzie 😉

Speed Dating - dateofdate

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: